Konsolidasyon Servisi ( LCL – LTL )

Farklı müşterilerden gelen benzer ürünlerin depo içerisinde birleştirilmesi işleminden sonra aynı müşteriye ait olan mallar özel bir alanda toplanır. Kalite kontrol ve ambalajlamadan sonra intermodal taşımacılıkta kullanılan 45’PW ekipmanlar kullanılarak belirtilen yükleme ve tahliye adresleri arasında kapıdan kapıya teslimat sağlanır.

İntermodal Çözüm Ortağınız…

SIKÇA SORULAN SORULAR

Intermodal taşımacılık, yüklerin kullanılan ekipmanların içerisinde belirtilen tahliye adresine kadar herhangi bir şekilde elleçlemesi gerçekleşmeden, birden fazla taşıma şeklinin kullanılmasıyla ortaya çıkan bir taşıma modelidir.

Çevresel:

İntermodal taşımacılıkta kullanılan demiryolu ve roro entegrasyonu, karbondioksit salınımını azaltan ekolojik taşıma modeli sunar.

Sürdürülebilir:

Tercih edilen taşıma şekilleri sayesinde olumsuz hava koşullarından, sınır yoğunluklarından ve petrol fiyatlarına gelen anlık artışlardan etkilenmeyen servis sunar.

Maliyet Avantajı:

İntermodal taşımacılık, kullandığı ekipmanların demiryolu ve roro entegrasyonu uygunluğu sayesinde rekabetci ve maliyet avantajı yaratan hizmet üretmektedir.

Transit Süre & Güvenilirlik:

İntermodal taşımacılık denizyolu ile kıyaslandığında daha hızlı, karayolu ile kıyaslandığında ise aynı transit süreleri sağlayan ve geçiş yoğunlukları, izin belgeleri gibi konuları ortadan kaldıran servis sunar.

İtalya – İspanya – Belçika – Hollanda – İngiltere – Tunus – Fas

Roro ve demiryolu taşıma şekillerine uygun olarak tasarlanan 45’HCPW ekipmanlar, 40’ deniz konteynerleri ile karşılaştırdıgımızda %20 ‘lik hacim avantajı saglamakta ve karayolunda oldugu gibi 33 euro palet tek sıra, 66 euro palet cift sıra olarak yuklenebilmektedir. Tonaj ve ya hacim olarak sorunla karşılaşan firmalar için uygun maliyetli ve sürdürülebilir ürün olarak kullanılır.